Status PVP

Z Taern Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W grze Taern równie ważna jak walka z wszelkiej maści potworami jest walka gracza przeciwko innym graczom. Od wyniku takich starć uzależniony jest nasz status PVP, który podzielić można na dwa oddzielne statusy: status sadysty i status PVP.

Status sadysty

Zasady przyznawania punktów sadysty

 • Kiedy jesteśmy w drużynie, która zaatakowała drugą drużynę i zabiła w niej gracza/y, a my posiadamy dwukrotnie wyższy poziom niż zabici, otrzymujemy punkty sadysty - ta zasada dotyczy każdego w drużynie, kto ma dwa razy wyższy poziom niż przeciwnik, który został zabity.
 • Punktów sadysty nie dostajemy za osoby dołączające w trakcie walki, nawet jeśli mamy dwukrotnie wyższy poziom, niż one.
 • Punkty sadysty dostaje się za każdą zabitą osobę, maks. 35 pkt za jedną.
 • Za walki spełniające warunki przyznania punktów sadysty nie otrzymamy pkt statusu PvP.

Status sadysty i jego konsekwencje

Gdy mamy 200 punktów, otrzymujemy status sadysty, oznaczony ikoną (TASAKIEM) nad głową. Ikona sadysty nadpisuje ikony czaszki oraz tarczy. Oznacza ona, że:

 • Sadystę można atakować na każdym polu za wyjątkiem zielonego,
 • Posiadając status sadysty, przy śmierci w PvP tracimy większą ilość expa oraz złota - ok. trzykrotną wartość standardowej kary przy śmierci w PvP, czyli tyle, ile tracimy przy śmierci w walkach PvE,
 • Punkty sadysty tracimy tylko poprzez śmierć w PvP. Za każdym razem -20 pkt (bez względu na to, czy atakujemy, czy jesteśmy atakowani).

Status PVP

Zasady przyznawania punktów PVP

Zabijając graczy w tzw. honorowych walkach (czyli takich, które nie podlegają kryteriom punktów sadysty), otrzymujemy pkt statusu PvP (stanowiące o tym, czy jesteśmy “tarczą”, czy “czachą”) oraz punkty rankingu (“łowcy” lub ”zabójcy”).

 • Zabijając graczy bez oznaczeń lub oznaczonych tarczą - otrzymujemy punkty tzw. zabójcy (ranking) oraz “czaszki” (status PvP),
 • Zabijając graczy oznaczonych czaszkami, otrzymujemy pkt tzw. łowcy (ranking) oraz “tarczy” (status PvP).

Ilość zdobytych punktów PvP w walce jest zależna od poziomu postaci i posiadanych statusów PvP (opisane poniżej).

Ginąc w PvP, tracimy zdobyty do tej pory status oraz punkty rankingu. Ilość punktów, które się traci, zależy od poziomu gracza oraz statusu PvP (im wyższy status, tym więcej się traci przy zgonie).

Wzór na ilość otrzymanych bądź straconych punktów statusu PVP

Ilość otrzymanych lub straconych punktów określa się wzorem (przy otrzymywanych punktach należy pamiętać o przemnożeniu przez niżej opisany współczynnik^ różnicy poziomów PvP):

pkt = (poziom + 20 * PvP_rank) / 2

PvP_rank: poziom PvP (0-brak tarczy/czaszki, 1 - najniższa tarcza/czaszka, 2 - druga czaszka/tarcza, itd.)

^na określanie liczby punktów ma wpływ współczynnik, który jest liczony jako różnica poziomów PvP (mamy 8 poziomów opisanych poniżej). Im wyższa różnica pomiędzy wartością (bezwzględną) poziomu statusu atakującego względem ofiary, tym mniejszy współczynnik. Współczynnik jest z zakresu <0.1, 1>. Obrazując powyższe zdanie - przy założeniu tego samego poziomu gracza, który jest bazą do obliczania ilości punktów statusu PvP - gracz z 8 poziomem (czerwona czaszka) atakując i zabijając gracza z 7 poziomem (srebrna czaszka **) otrzyma więcej punktów statusu PvP (punktów łowcy w tym wypadku), aniżeli zabijając gracza z 3 poziomem (żółta czaszka **). Maksymalna ilość punktów statusu, którą można zdobyć, zabijając 1 gracza samodzielnie, to 150 pkt.

Statusy PVP

Pierwszy status PvP otrzymujemy po zdobyciu 500 punktów PvP.

 • 500 pkt - żółta czaszka/żółta tarcza
 • 3000 pkt - żółta czaszka/żółta tarcza + 1 gwiazdka
 • 4000 pkt - żółta czaszka/żółta tarcza + 2 gwiazdki
 • 5000 pkt - srebrna czaszka/zielona tarcza
 • 6000 pkt - srebrna czaszka/zielona tarcza + 1 gwiazdka
 • 7000 pkt - srebrna czaszka/zielona tarcza + 2 gwiazdki
 • 8000 pkt - czerwona czaszka/niebieska tarcza.

Status PVP i jego konsekwencje

 • Osoby z czaszką/tarczą nad głową nie mogą mieć dwudniowej ochrony,
 • Osoby z czerwoną czaszką i niebieską tarczą można atakować na żółtym polu.

Ochrona w PVP

Gracz bez żadnej ikony nad głową po śmierci w PvP - jako ofiara (będąc zaatakowanym) - otrzymuje dwudniową ochronę (nie może być zaatakowany na żadnym polu oprócz czarnego). Dwudniowa ochrona przestaje działać po upływie 48h lub kiedy gracz zdecyduje się zaatakować bądź dołączyć do kogoś do walki. Dwudniowa ochrona nie dotyczy graczy z czachami, tarczami, sadystą, jak również nie działa na czarnym polu.

Jeśli gracz posiadający dwudniową ochronę zdecyduje się kogoś zaatakować (dołączyć do agresora), wtedy możliwość otrzymania kolejnej ochrony jest opóźniona o pięć godzin.

Każdy gracz po śmierci w PvP otrzymuje 5-minutową blokadę uniemożliwiającą mu natychmiastowy powrót do walki (nie obowiązuje na czarnym polu).