Serwer Hardcore

Z Taern Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Serwer Hardcore (HC) - Nieistniejący obecnie serwer ze znacznie zwiększonym poziomem trudności. Powstał w roku 2014. Na wniosek graczy z powodu ograniczonych możliwości dalszego rozwoju serwera, a także malejącej popularności oraz trudności w pokonywaniu najtrudniejszych bossów przeprowadzone zostało głosowanie na serwerze HC w sprawie dołączenia do standardowego serwera. Gracze wybrali kierunek połączenia i szybszej możliwości korzystania ze wszystkich lokacji w grze. Serwer HC został dołączony do serwera Ostlor 21.04.2020 r.

Strona ta stanowi archiwum podstawowych informacji na temat serwera HC oraz odnośniki do stron Wikipedii, gdzie były opisane poszczególne aspekty ustawień tegoż serwera.

Poniżej główne zasady panujące na tym serwerze w odniesieniu do różnic względem standardowych ustawień serwerów.

Śmierć w PvE

Do 5 poziomu śmierć traktuje nas ulgowo – identycznie jak na normalnych serwerach. Potem zaczyna się już hardcore :)

Utrata przedmiotów: - rycerz, sheed – 4 przedmioty, - druid, łucznik, barbarzyńca – 3 przedmioty, - voodoo, mag ognia – 2 przedmioty.

Utrata expa: - ryc, sheed – 2,7* ilość wymaganego doświadczenia do aktualnego poziomu, - dr, łk, brb – 1.8* ilość wymaganego doświadczenia do aktualnego poziom, - vd, mo – 0.9* ilość wymaganego doświadczenia do aktualnego poziomu.

Np. rycerz na poziomie 61 straci 2,7*1 550 000 (tyle jest wymagane do osiągnięcia poziomu 61) czyli 4 185 000 punktów doświadczenia.

Śmierć w PvP

Utrata przedmiotów:

100% szansy na utratę jednego przedmiotu, który zostaje spieniężony (70% wartości ze sklepu) i trafia do puli złota do wygrania w walce. UWAGA: Przedmioty platynowe NIE będą chronione przed utratą po śmierci.

Dodatkowo jest szansa na przechwycenie jednego przedmiotu, który trafi do puli do wygrania jako przedmiot uszkodzony. Szansa zależy od profesji pokonanej postaci: - ryc, sheed – 80% szansy, - dr, łk, brb – 65% szansy, - vd, mo – 50% szansy.

Śmierć w PvP będzie losowała stratę EQ tylko w walce, w której gracze nie przekroczyli granicy 30% różnicy MSL.

Utrata expa:

- strata expa w PvP będzie taka sama, jaka jest obecnie w PvE na serwerach: Tolnor, Ostlor;

- zysk expa za zabicie kogoś będzie taki sam, jak na wyżej wymienionych serwerach;

Nie ma pumpa, który ratuje uciśnionych. Pozostał jednak pump, który wpada, gdy przez kilka rund nic w walce się nie dzieje. Przy warunkach takich jak u sadysty i jak przy pumpmasterze nie będzie strat i zysków w PvP (dokładniej: straty/zyski są wtedy takie same, jak na zwykłych serwerach). W sensie: nie opłaca się lać nupów :) Można, ale nie ma z tego nic, poza punktami w piekle. Ochronka zostaje po staremu. Dementujemy podaną wcześniej informację na temat sadysty. Sadysta zostaje na serwerze Hardcore.

Śmierć w questach

Jeżeli zginiemy z rąk drużyny questowej to jesteśmy traktowani przez śmierć tak jak na zwykłym serwerze. Straty są małe. Nie oznacza to jednak, że biorąc sobie questa możemy padać do woli. Ulgowo traktowana jest tylko śmierć z rąk drużyn, w których występuje NPC oraz specjalnie przygotowanych drużyn questowych, które są silniejsze od normalnie występujących drużyn w okolicy. Jeżeli w queście występują normalne szeregowe potworki i zginiemy z ich ręki, to śmierć ogołoci nas tak jak zwykle.

Złoto/drop/exp

Złoto bez zmian. Exp: +20%. 2x zwiększony drop zwykłego sprzętu. 3x zwiększony drop rarów. 3x zwiększony drop setów. 3x zwiększony drop epików.

Ulepszenia

Ulepszenie sprzętu potrafi uratować go przed utratą zarówno w PvP jaki i w PvE.

Poziom Ulepszenia Szansa na uratowanie
1 1%
2 3%
3 8%
4 14%
5 30%
6 40%
7 55%
8 65%
9 i więcej 70%

Na serwerze HC obowiązują niestandardowe koszty ulepszenia względem normalnych serwerów.

Ranga przedmiotu Zmiana kosztu ulepszenia
IX 50000→40000
X 65000→50000
XI 100000→70000
XII 200000→100000

Poziom psychorara

Poziom psychorara wpływa na szansę zachowania go w przypadku śmierci. Wartość jest dodawana do szansy na zachowanie w przypadku śmierci wynikającej z poziomu ulepszenia przedmiotu.

Ilość wymaganego psychoexpa potrzebnego do awansu przedmiotu na kolejny poziom jest mniejsza niż na normalnym serwerze. Szczegółowe zestawienia są dostępne tutaj.

Poziom psychorara Szansa na uratowanie
1 0%
2 3%
3 6%
4 9%
5 12%
6 15%
7 18%
8 21%

Jak obliczamy, jaki przedmiot wypadnie?

Wszystkie sprzęty: EQ założone na postaci oraz przedmioty, które posiadamy w ekwipunku, wrzucone są do wspólnego worka z przypisaną wagą w zależności od rodzaju sprzętu. Im większa waga, tym większa szansa, że dany przedmiot zostanie wylosowany.

ZWYKŁY = 10, PLATYNOWY = 10, LEGENDARNY = 10, PSYCHO= 3, SET= 3, EPIK = 1.

Po wylosowaniu przedmiotu sprawdzamy, czy ulepszenie go nie ratuje. Jeżeli tak się stało, to ląduje on z powrotem w worku z pozostałymi rarami i uczestniczy w kolejnym losowaniu (o ile tracimy więcej niż 1 przedmiot). Dlatego może zdarzyć się sytuacja, że podczas jednej śmierci, w której mamy stracić 2 przedmioty, dostaniemy komunikat o tym, że np. “Arcanscape” został uratowany przez ulepszenia, a następnie komunikat, że go straciliśmy.

Przedmioty, które znacząco odbiegają jakością od reszty ekwipunku otrzymują zdecydowanie mniejsza wagę w losowaniu.

Jeżeli nie mamy nic na sobie, to losowane są przedmioty z naszego plecaka.

Konto Premium

Dają większy bonus do expa oraz złota niż na zwykłych serwerach:

PREMIUM SREBRNE = +10%; PREMIUM ZŁOTE = +18%; PREMIUM PLATYNOWE = +26%;

Utrata poziomu

Jeżeli exp spadnie nam poniżej wymagań na nasz poziom, to spadamy poziom niżej. Odejmowane są nam statystyki oraz punkty umiejętności.

Statystyki w kolejności:

   wolne punkty,
   hp,
   wiedza / zręczność (w zal. od tego czego mamy więcej),
   siła / moc (w zal. od tego czego mamy więcej),
   mana / kondycja (w zal. od tego czego mamy więcej).

Umiejętności:

   wolne punkty,
   z umiejętności, na które przestaliśmy spełniać wymagania,
   z umiejętności o najwyższym poziomie.

Ps. nie da się utracić poziomu z 30 na 29, wbić kolejny raz i otrzymać za to platy :)

Procenty w walce

Mając na uwadze wracającą jak bumerang krytykę procentów w walce, na serwerze Hardcore wprowadziliśmy nowatorskie rozwiązanie. Przy obliczaniu powodzenia trafienia zamiast jednego losowania będą dwa, z których zostanie wyciągnięta średnia. Efektem będzie mniejsze prawdopodobieństwo skrajnych wyników. System ten z powodzeniem funkcjonuje na serwerze rosyjskim.

Pety a PvP

  • w PvP może walczyć tylko 1 pet danego właściciela (wiodący),
  • w PvP MSL peta liczy się jak gracza (100%, a nie 50%).

Szansa na krytyk

W walce PvE bazowa szansa na krytyk u moba wynosi 0%. Nadal jest na niego szansa, jeśli mob ma szansę na krytyk "dodaną" do swojego AI. Takim mobem jest na przykład Vidvar.

Fioletowe pola

Na fioletowych polach można uciekać (działają tak, jak czerwone na innych serwerach).

Agresywność przeciwników

Lotni czempion oraz bossowie nie atakują w momencie pojawienia się na postaci (ale zaatakują, jeśli postać jest w ruchu).

Wspieranie szybszego rozwijania kolejnych postaci na koncie

Jest to jedna z opcji premium tzw. bonus do expienia altów. Działa on tylko w obrębie serwerów o tych samych ustawieniach: osobno serwery standardowe, osobno serwer HC.

Archiwalne linki

W tym miejscu widoczne jest zestawienie odnośników do archiwalnych stron, które zawierają opis dotyczący serwera HC.