Jak się aktywuje i rozwija umiejętności?

Z Taern Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Każda profesja ma pięć podstawowych umiejętności (dostępne każdej profesji) oraz dziewięć klasowych (posiadanych przez daną profesje). Również każda profesja posiada 3 umiejętności specjalne: ucieczkę, wyrwanie z korzeni oraz watahę. Dostęp do nich uzyskamy z zakładki "Umiejętności" (jedna z sześciu ikonek w lewym górny rogu). Umiejętności podstawowe (pierwsza zakładka) są dostępne od początku i wszystkie mają pierwszy poziom z wyjątkiem watahy. Ucieczki oraz wyrwania z korzeni nie da się rozwijać. Umiejętności klasowe (druga zakładka) należy rozwinąć.

Aby aktywować lub rozwinąć umiejętność trzeba spełniać odpowiednie warunki (podane w prawym górnym rogu w zakładce "Umiejętności"):

  • Odpowiedni poziom postaci - każda umiejętność wymaga odpowiedniego poziomu postaci, by ją aktywować (czyli awansować na 1 poziom), a następnie co poziom możemy rozwijać umiejętność na kolejny stopień. Maksymalny poziom każdej umiejętności to 7 (poza ucieczką i wyrwaniem z korzeni).
  • Odpowiednia ilość PU - punkty akcji są niezbędne do rozwoju każdej umiejętności. Za każdy zdobyty przez nas poziom dostajemy 2 PU i sami decydujemy, czy wolimy rozwinąć jakąś umiejętność od razu, czy wolimy zgromadzić więcej PU. Pierwszy poziom umiejętności zawsze wymaga 1 PU, a następnie o jeden PU więcej na każdy poziom (1 PU na 1 poziom, 2 PU na drugi, trzy na trzeci itd.)

Gdy spełnimy wszelkie warunki należy kliknąć przycisk "Awansuj" (pod wymaganiami).


Powrót do FAQ