Rycerz: Różnice pomiędzy wersjami
m (Wycofano edycje użytkownika Lester (dyskusja). Autor przywróconej wersji to 83.26.248.180.) |
(→Szybkie Cięcie: poprawa) |
||
| (Nie pokazano 89 wersji utworzonych przez 10 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
| − | + | [[Plik:Rycerz.jpg|right|200px]] | |
| + | '''Rycerz''' - Dzielny wojownik, ogniem i mieczem zaprowadzający sprawiedliwość. Bystry, waleczny i bohaterski. Podążający za Kodeksem i kierujący się nakazami honoru, siłą swojego oręża stara się przywrócić utraconą ojczyznę. Urodzony dowódca, wspiera swoich taernijskich braci, prowadzi i ochrania. Duma Taernu! | ||
| − | + | =Cechy profesji= | |
| − | + | ===Zalety=== | |
| + | * Dobra celność. | ||
| + | * Odporność na ciosy. | ||
| + | * Dobre wsparcie dla reszty drużyny. | ||
| + | * Posiada buffy zwiększające obrażenia fizyczne u siebie i innych postaci. | ||
| + | * Możliwość eliminowania większości obrażeń | ||
| + | * Możliwość zwiększenia odporności na magię | ||
| − | + | ===Wady=== | |
| − | + | * Słabe ataki z dystansu | |
| + | * Atakuje na końcu | ||
| + | * Słabsze ataki niż Barbarzyńca, choć skuteczniejsze | ||
| + | * Właściwie bez debufów (Mierzony cios) jedyny debuf | ||
| + | = Umiejętności = | ||
| + | [[Plik:Skille Ryca.jpg|center|thumb|500px|Umiejętności Rycerza]] | ||
| − | |||
| − | |||
| − | |||
| − | + | == Szybkie Cięcie == | |
| + | [[Plik:Szybkie Cięcie.jpg|100px|right|thumb]] | ||
| − | |||
| + | Podstawa rycerskiego rzemiosła. Cios ćwiczony przez Rycerzy na każdym dworze Taernu. | ||
| + | Celny i błyskawiczny atak bronią, zaskakujący przeciwnika. Silniejszy i celniejszy niż podstawowy Cios bronią. | ||
| + | <br> | ||
| + | '''Właściwości''' | ||
| − | + | * Dostępne od 2 poziomu doświadczenia | |
| + | * OBR: 0.6 * [[Statystyki|Siła]] + 0.4 * [[Statystyki|Zręczność]] + broń | ||
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | ||
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Obrażenia | ||
| + | | Szansa trafienia | ||
| + | | Kondycja | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | 110% | ||
| + | | 120% | ||
| + | | 12 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | 122% | ||
| + | | 125% | ||
| + | | 14 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | 134% | ||
| + | | 130% | ||
| + | | 16 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | 146% | ||
| + | | 135% | ||
| + | | 18 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | 158% | ||
| + | | 140% | ||
| + | | 19 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | 172% | ||
| + | | 145% | ||
| + | | 21 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | 186% | ||
| + | | 155% | ||
| + | | 23 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| − | + | == Mierzony Cios == | |
| + | [[Plik:Mierzony Cios.jpg|100px|right|thumb]] | ||
| − | + | Wieloletnie treningi sztuk walki i dbanie o kondycję fizyczną sprawiły, że większość Rycerzy zaniedbała swoją wiedzę (nie mylić z ich stroną duchową), przez co stali się bardziej podatni na uroki. Opracowany przeciwko magom, czarownikom i łucznikom Mierzony cios jest techniką mającą odwrócić tę tendencję. Skutecznie przeprowadzony oszałamia ofiarę obniżając efektywność jej ataków dystansowych i uroków. Dodatkowo podnosi obrażenia Potężnego uderzenia o 15%. | |
| − | + | <br> | |
| + | '''Właściwości''' | ||
| − | + | * Dostępne od 5 poziomu doświadczenia | |
| + | * OBR: 0.7 * [[Statystyki|Siła]] + 0.3 * [[Statystyki|Zręczność]] + broń | ||
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| − | + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | |
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Obrażenia | ||
| + | | Szansa trafienia | ||
| + | | Kondycja | ||
| + | | Atak magiczny i dystansowy (szansa trafienia) | ||
| + | | Czas | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | 80% | ||
| + | | 100% | ||
| + | | 20 | ||
| + | | -25% | ||
| + | | 3 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | 88% | ||
| + | | 103% | ||
| + | | 23 | ||
| + | | -28% | ||
| + | | 3 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | 96% | ||
| + | | 107% | ||
| + | | 26 | ||
| + | | -31% | ||
| + | | 4 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | 104% | ||
| + | | 110% | ||
| + | | 29 | ||
| + | | -34% | ||
| + | | 4 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | 112% | ||
| + | | 112% | ||
| + | | 32 | ||
| + | | -37% | ||
| + | | 5 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | 120% | ||
| + | | 115% | ||
| + | | 35 | ||
| + | | -41% | ||
| + | | 5 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | 128% | ||
| + | | 118% | ||
| + | | 38 | ||
| + | | -45% | ||
| + | | 5 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| − | + | == Blok Tarczą == | |
| + | [[Plik:Blok Tarczą.jpg|100px|right|thumb]] | ||
| − | |||
| − | + | Tarcza to nie płot, za którym można się schować, tarczą trzeba umieć się posługiwać. Do tego służy umiejętność Blok Tarczą. Dzięki morderczemu treningowi Rycerz wie, kiedy i jak należy postawić blok, aby udany atak nawet kilku przeciwników zadał minimalne obrażenia. Każdy udany blok jest o 3% słabszy od poprzedniego i nie wpływa na redukcję obrażeń od żywiołów zaklętą w broniach. Użyta równocześnie Ochrona osłabia o kolejne 3% skuteczność bloku. Taka zasłona obniża też szansę na trafienie przeciwnika w zwarciu o 22%. | |
| − | + | <br> | |
| + | '''Właściwości''' | ||
| + | * Dostępne od 8 poziomu doświadczenia | ||
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| − | + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | |
| − | + | |- style="background-color:Khaki" | |
| − | + | | Poziom Um | |
| − | + | | Ilość bloków | |
| − | + | | Skuteczność bloku | |
| − | + | | Kondycja | |
| + | | Trudność | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | 2 | ||
| + | | 45% | ||
| + | | 20 | ||
| + | | 80 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | 3 | ||
| + | | 50% | ||
| + | | 23 | ||
| + | | 100 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | 3 | ||
| + | | 55% | ||
| + | | 26 | ||
| + | | 120 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | 4 | ||
| + | | 60% | ||
| + | | 29 | ||
| + | | 140 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | 4 | ||
| + | | 65% | ||
| + | | 32 | ||
| + | | 160 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 70% | ||
| + | | 35 | ||
| + | | 180 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 75% | ||
| + | | 38 | ||
| + | | 200 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| + | == Trans == | ||
| + | [[Plik:Trans.jpg|100px|right|thumb]] | ||
| − | + | Wieloletnie szkolenie Rycerza nie ograniczało się wyłącznie do poprawiania jego warunków fizycznych i zdolności bojowych. Rycerstwo to również stan ducha. Obowiązkowe medytacje i mistyczne praktyki umożliwiły członkom rycerskiego stanu wchodzenie w Trans. Nadnaturalne skupienie i niebywała koncentracja sprawiły, że Rycerz w stopniu doskonałym panuje nad swoimi ruchami, dzięki czemu jego trafienia są pewniejsze, a ekwipunek ulega wzmocnieniu. Skupiony na podtrzymaniu uroku jest on jednak bardziej podatny na ataki. | |
| + | <br> | ||
| + | '''Właściwości''' | ||
| + | * Dostępne od 12 poziomu doświadczenia | ||
| + | * Zwiększa odporności fizyczne | ||
| + | * Zwiększa celność ataków wręcz | ||
| + | * Zmniejsza skuteczność obrony wręcz oraz dystansowej | ||
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| − | + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | |
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Odporności fizyczne | ||
| + | | Szansa trafienia wręcz | ||
| + | | Czas | ||
| + | | Mana | ||
| + | | Trudność | ||
| + | | Obrona wręcz i dystansowa | ||
| + | | Koszt many na rundę | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | +2 | ||
| + | | +14% | ||
| + | | 3 | ||
| + | | 20 | ||
| + | | 160 | ||
| + | | -8% | ||
| + | | 2 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | +8 | ||
| + | | +18% | ||
| + | | 3 | ||
| + | | 23 | ||
| + | | 200 | ||
| + | | -10% | ||
| + | | 5 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | +12 | ||
| + | | +22% | ||
| + | | 4 | ||
| + | | 26 | ||
| + | | 240 | ||
| + | | -12% | ||
| + | | 8 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | +18 | ||
| + | | +26% | ||
| + | | 4 | ||
| + | | 29 | ||
| + | | 280 | ||
| + | | -14% | ||
| + | | 11 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | +24 | ||
| + | | +30% | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 32 | ||
| + | | 320 | ||
| + | | -16% | ||
| + | | 14 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | +30 | ||
| + | | +34% | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 35 | ||
| + | | 360 | ||
| + | | -18% | ||
| + | | 17 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | +36 | ||
| + | | +38% | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 38 | ||
| + | | 400 | ||
| + | | -20% | ||
| + | | 20 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| − | + | == Ochrona == | |
| + | [[Plik:Ochrona.jpg|100px|right|thumb]] | ||
| − | |||
| − | + | Rycerz to przede wszystkim przewodnik i obrońca. Etos, który definiuje tę klasę społeczną, nakazuje mu wręcz rzucenie się na ratunek, gdy zagrożone jest życie towarzysza. Umiejętność Ochrony daje szansę, że ataki przeciwników wymierzone w bronioną przez rycerza postać zostaną przekierowane na rycerza. Działa na ataki wręcz oraz dystansowe, z wyłączeniem ataków obszarowych. Użyta ochrona osłabia o 3% skuteczność Bloku Tarczą. | |
| + | <br> | ||
| + | '''Właściwości''' | ||
| − | + | * Dostępne od 15 poziomu doświadczenia | |
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | ||
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Skuteczność Ochrony | ||
| + | | Kondycja | ||
| + | | Trudność | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | 70% | ||
| + | | 40 | ||
| + | | 120 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | 74% | ||
| + | | 46 | ||
| + | | 150 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | 78% | ||
| + | | 52 | ||
| + | | 180 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | 82% | ||
| + | | 58 | ||
| + | | 210 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | 86% | ||
| + | | 64 | ||
| + | | 240 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | 90% | ||
| + | | 70 | ||
| + | | 270 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | 95% | ||
| + | | 76 | ||
| + | | 300 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| − | + | == Potężne Uderzenie == | |
| − | + | [[Plik:Potężne Uderzenie.jpg|100px|right|thumb]] | |
| − | |||
| − | |||
| − | |||
| − | ''' | + | Nawet tak opanowany i skoncentrowany Taernijczyk jak Rycerz czasami wpada w furię. Poskramiając zło i niesprawiedliwość nie zawsze zachowuje właściwe proporcje i czasami po prostu pragnie pierdolnąć najmocniej jak potrafi. Do tego właśnie służy Potężne uderzenie. Bardzo energochłonny atak zadaje ogromną ilość ran i dziesiątkuję przeciwników. Zawczasu oszołomione postacie otrzymują znacznie więcej obrażeń. |
| − | + | <br> | |
| + | '''Właściwości''' | ||
| − | + | * Dostępne od 18 poziomu doświadczenia | |
| + | * OBR: 0.7 * [[Statystyki|Siła]] + 0.3 * [[Statystyki|Zręczność]] + broń | ||
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| − | + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | |
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Obrażenia | ||
| + | | Szansa trafienia | ||
| + | | Kondycja | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | 160% | ||
| + | | 100% | ||
| + | | 20 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | 180% | ||
| + | | 103% | ||
| + | | 23 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | 200% | ||
| + | | 107% | ||
| + | | 26 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | 220% | ||
| + | | 110% | ||
| + | | 29 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | 240% | ||
| + | | 112% | ||
| + | | 32 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | 260% | ||
| + | | 114% | ||
| + | | 35 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | 280% | ||
| + | | 117% | ||
| + | | 38 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| − | + | == Aura Czystości == | |
| + | [[Plik:Aura Czystości.jpg|100px|right|thumb]] | ||
| − | |||
| + | Rycerz to prawy i sprawiedliwy człowiek walczący z podłością i niegodziwością. Wyrazem tego jest umiejętność wywołania wokół siebie aury, która daje mu duchową odporność na uroki oraz zmniejsza jego podatność na czary przeciwników. Aura może służyć tak Rycerzowi jak i wybranej przez niego sojuszniczej postaci. | ||
| + | <br> | ||
| + | '''Właściwości''' | ||
| − | + | * Dostępne od 22 poziomu doświadczenia | |
| + | * Zwiększa ochronę przed urokami | ||
| + | * Zwiększa odporności fizyczne, magiczne | ||
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | ||
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Obrona przed urokami | ||
| + | | Odporności magiczne | ||
| + | | Odporności fizyczne | ||
| + | | Czas | ||
| + | | Mana | ||
| + | | Trudność | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | +9% | ||
| + | | +11 | ||
| + | | +1 | ||
| + | | 3 | ||
| + | | 30 | ||
| + | | 160 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | +15% | ||
| + | | +15 | ||
| + | | +2 | ||
| + | | 3 | ||
| + | | 35 | ||
| + | | 200 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | +21% | ||
| + | | +19 | ||
| + | | +6 | ||
| + | | 4 | ||
| + | | 39 | ||
| + | | 240 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | +27% | ||
| + | | +23 | ||
| + | | +8 | ||
| + | | 4 | ||
| + | | 44 | ||
| + | | 280 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | +33% | ||
| + | | +27 | ||
| + | | +10 | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 48 | ||
| + | | 320 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | +39% | ||
| + | | +31 | ||
| + | | +12 | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 53 | ||
| + | | 360 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | +45% | ||
| + | | +35 | ||
| + | | +14 | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 57 | ||
| + | | 400 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| − | + | == Poświęcenie == | |
| + | [[Plik:Poświęcenie.jpg|100px|right|thumb]] | ||
| − | |||
| − | + | Ofiarność i chęć czynienia dobra jest priorytetem Rycerza, dlatego w momencie zagrożenia wartości nadrzędnych Rycerz, rzuca na siebie urok pozytywny, który obniża jego obronę, wzmacnia za to ataki. Odsłaniając się i odnosząc większe obrażenia, dziesiątkuje wrogów broniąc zasad, za które gotów jest oddać życie. | |
| + | <br> | ||
| + | '''Właściwości''' | ||
| − | + | * Dostępne od 26 poziomu doświadczenia | |
| + | * Zwiększa obrażenia fizyczne kosztem odporności fizycznych | ||
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | ||
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Obrażenia fizyczne | ||
| + | | Odporności fizyczne | ||
| + | | Czas | ||
| + | | Mana | ||
| + | | Trudność | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | +24% | ||
| + | | -2 | ||
| + | | 4 | ||
| + | | 30 | ||
| + | | 120 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | +28% | ||
| + | | -10 | ||
| + | | 4 | ||
| + | | 35 | ||
| + | | 150 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | +32% | ||
| + | | -18 | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 39 | ||
| + | | 180 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | +36% | ||
| + | | -26 | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 44 | ||
| + | | 210 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | +40% | ||
| + | | -34 | ||
| + | | 6 | ||
| + | | 48 | ||
| + | | 240 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | +44% | ||
| + | | -42 | ||
| + | | 6 | ||
| + | | 52 | ||
| + | | 270 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | +48% | ||
| + | | -50 | ||
| + | | 6 | ||
| + | | 57 | ||
| + | | 300 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| − | == | + | == Siła Jedności == |
| + | [[Plik:Siła jedności.jpg|100px|right|thumb]] | ||
| − | + | Rycerz, wykorzystując swoje naturalne zdolności przywódcze i charyzmę, skupia wokół siebie całą drużynę. Dzięki zapalczywym mowom i okrzykom wznoszonym na polu walki, wśród walczących po swojej stronie wywołuje poczucie jedności, które zwiększa ich zapał i siłę. Postacie pod wpływem siły jedności zadają większe obrażenia oraz są skuteczniejsze. | |
| − | + | <br> | |
| + | '''Właściwości''' | ||
| − | + | * Dostępne od 30 poziomu doświadczenia | |
| − | + | * Zwiększa obrażenia oraz celność całej drużyny | |
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| − | + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | |
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Zadawane obrażenia | ||
| + | | Skuteczność ataków | ||
| + | | Czas | ||
| + | | Kondycja | ||
| + | | Mana | ||
| + | | Trudność | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | +2% | ||
| + | | +15% | ||
| + | | 2 | ||
| + | | 15 | ||
| + | | 20 | ||
| + | | 240 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | +4% | ||
| + | | +17% | ||
| + | | 2 | ||
| + | | 17 | ||
| + | | 23 | ||
| + | | 300 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | +6% | ||
| + | | +19% | ||
| + | | 3 | ||
| + | | 20 | ||
| + | | 26 | ||
| + | | 360 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | +8% | ||
| + | | +21% | ||
| + | | 3 | ||
| + | | 22 | ||
| + | | 29 | ||
| + | | 420 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | +10% | ||
| + | | +23% | ||
| + | | 4 | ||
| + | | 24 | ||
| + | | 32 | ||
| + | | 480 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | +12% | ||
| + | | +25% | ||
| + | | 4 | ||
| + | | 26 | ||
| + | | 35 | ||
| + | | 540 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | +14% | ||
| + | | +29% | ||
| + | | 4 | ||
| + | | 29 | ||
| + | | 38 | ||
| + | | 600 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| + | |||
| + | |||
| + | [[Strona główna]] | ||
Aktualna wersja na dzień 16:14, 3 maj 2021
Rycerz - Dzielny wojownik, ogniem i mieczem zaprowadzający sprawiedliwość. Bystry, waleczny i bohaterski. Podążający za Kodeksem i kierujący się nakazami honoru, siłą swojego oręża stara się przywrócić utraconą ojczyznę. Urodzony dowódca, wspiera swoich taernijskich braci, prowadzi i ochrania. Duma Taernu!
Spis treści
Cechy profesji
Zalety
- Dobra celność.
- Odporność na ciosy.
- Dobre wsparcie dla reszty drużyny.
- Posiada buffy zwiększające obrażenia fizyczne u siebie i innych postaci.
- Możliwość eliminowania większości obrażeń
- Możliwość zwiększenia odporności na magię
Wady
- Słabe ataki z dystansu
- Atakuje na końcu
- Słabsze ataki niż Barbarzyńca, choć skuteczniejsze
- Właściwie bez debufów (Mierzony cios) jedyny debuf
Umiejętności
Szybkie Cięcie
Podstawa rycerskiego rzemiosła. Cios ćwiczony przez Rycerzy na każdym dworze Taernu.
Celny i błyskawiczny atak bronią, zaskakujący przeciwnika. Silniejszy i celniejszy niż podstawowy Cios bronią.
Właściwości
- Dostępne od 2 poziomu doświadczenia
- OBR: 0.6 * Siła + 0.4 * Zręczność + broń
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa trafienia | Kondycja |
| I | 110% | 120% | 12 |
| II | 122% | 125% | 14 |
| III | 134% | 130% | 16 |
| IV | 146% | 135% | 18 |
| V | 158% | 140% | 19 |
| VI | 172% | 145% | 21 |
| VII | 186% | 155% | 23 |
Mierzony Cios
Wieloletnie treningi sztuk walki i dbanie o kondycję fizyczną sprawiły, że większość Rycerzy zaniedbała swoją wiedzę (nie mylić z ich stroną duchową), przez co stali się bardziej podatni na uroki. Opracowany przeciwko magom, czarownikom i łucznikom Mierzony cios jest techniką mającą odwrócić tę tendencję. Skutecznie przeprowadzony oszałamia ofiarę obniżając efektywność jej ataków dystansowych i uroków. Dodatkowo podnosi obrażenia Potężnego uderzenia o 15%.
Właściwości
- Dostępne od 5 poziomu doświadczenia
- OBR: 0.7 * Siła + 0.3 * Zręczność + broń
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa trafienia | Kondycja | Atak magiczny i dystansowy (szansa trafienia) | Czas |
| I | 80% | 100% | 20 | -25% | 3 |
| II | 88% | 103% | 23 | -28% | 3 |
| III | 96% | 107% | 26 | -31% | 4 |
| IV | 104% | 110% | 29 | -34% | 4 |
| V | 112% | 112% | 32 | -37% | 5 |
| VI | 120% | 115% | 35 | -41% | 5 |
| VII | 128% | 118% | 38 | -45% | 5 |
Blok Tarczą
Tarcza to nie płot, za którym można się schować, tarczą trzeba umieć się posługiwać. Do tego służy umiejętność Blok Tarczą. Dzięki morderczemu treningowi Rycerz wie, kiedy i jak należy postawić blok, aby udany atak nawet kilku przeciwników zadał minimalne obrażenia. Każdy udany blok jest o 3% słabszy od poprzedniego i nie wpływa na redukcję obrażeń od żywiołów zaklętą w broniach. Użyta równocześnie Ochrona osłabia o kolejne 3% skuteczność bloku. Taka zasłona obniża też szansę na trafienie przeciwnika w zwarciu o 22%.
Właściwości
- Dostępne od 8 poziomu doświadczenia
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Ilość bloków | Skuteczność bloku | Kondycja | Trudność |
| I | 2 | 45% | 20 | 80 |
| II | 3 | 50% | 23 | 100 |
| III | 3 | 55% | 26 | 120 |
| IV | 4 | 60% | 29 | 140 |
| V | 4 | 65% | 32 | 160 |
| VI | 5 | 70% | 35 | 180 |
| VII | 5 | 75% | 38 | 200 |
Trans
Wieloletnie szkolenie Rycerza nie ograniczało się wyłącznie do poprawiania jego warunków fizycznych i zdolności bojowych. Rycerstwo to również stan ducha. Obowiązkowe medytacje i mistyczne praktyki umożliwiły członkom rycerskiego stanu wchodzenie w Trans. Nadnaturalne skupienie i niebywała koncentracja sprawiły, że Rycerz w stopniu doskonałym panuje nad swoimi ruchami, dzięki czemu jego trafienia są pewniejsze, a ekwipunek ulega wzmocnieniu. Skupiony na podtrzymaniu uroku jest on jednak bardziej podatny na ataki.
Właściwości
- Dostępne od 12 poziomu doświadczenia
- Zwiększa odporności fizyczne
- Zwiększa celność ataków wręcz
- Zmniejsza skuteczność obrony wręcz oraz dystansowej
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Odporności fizyczne | Szansa trafienia wręcz | Czas | Mana | Trudność | Obrona wręcz i dystansowa | Koszt many na rundę |
| I | +2 | +14% | 3 | 20 | 160 | -8% | 2 |
| II | +8 | +18% | 3 | 23 | 200 | -10% | 5 |
| III | +12 | +22% | 4 | 26 | 240 | -12% | 8 |
| IV | +18 | +26% | 4 | 29 | 280 | -14% | 11 |
| V | +24 | +30% | 5 | 32 | 320 | -16% | 14 |
| VI | +30 | +34% | 5 | 35 | 360 | -18% | 17 |
| VII | +36 | +38% | 5 | 38 | 400 | -20% | 20 |
Ochrona
Rycerz to przede wszystkim przewodnik i obrońca. Etos, który definiuje tę klasę społeczną, nakazuje mu wręcz rzucenie się na ratunek, gdy zagrożone jest życie towarzysza. Umiejętność Ochrony daje szansę, że ataki przeciwników wymierzone w bronioną przez rycerza postać zostaną przekierowane na rycerza. Działa na ataki wręcz oraz dystansowe, z wyłączeniem ataków obszarowych. Użyta ochrona osłabia o 3% skuteczność Bloku Tarczą.
Właściwości
- Dostępne od 15 poziomu doświadczenia
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Skuteczność Ochrony | Kondycja | Trudność |
| I | 70% | 40 | 120 |
| II | 74% | 46 | 150 |
| III | 78% | 52 | 180 |
| IV | 82% | 58 | 210 |
| V | 86% | 64 | 240 |
| VI | 90% | 70 | 270 |
| VII | 95% | 76 | 300 |
Potężne Uderzenie
Nawet tak opanowany i skoncentrowany Taernijczyk jak Rycerz czasami wpada w furię. Poskramiając zło i niesprawiedliwość nie zawsze zachowuje właściwe proporcje i czasami po prostu pragnie pierdolnąć najmocniej jak potrafi. Do tego właśnie służy Potężne uderzenie. Bardzo energochłonny atak zadaje ogromną ilość ran i dziesiątkuję przeciwników. Zawczasu oszołomione postacie otrzymują znacznie więcej obrażeń.
Właściwości
- Dostępne od 18 poziomu doświadczenia
- OBR: 0.7 * Siła + 0.3 * Zręczność + broń
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa trafienia | Kondycja |
| I | 160% | 100% | 20 |
| II | 180% | 103% | 23 |
| III | 200% | 107% | 26 |
| IV | 220% | 110% | 29 |
| V | 240% | 112% | 32 |
| VI | 260% | 114% | 35 |
| VII | 280% | 117% | 38 |
Aura Czystości
Rycerz to prawy i sprawiedliwy człowiek walczący z podłością i niegodziwością. Wyrazem tego jest umiejętność wywołania wokół siebie aury, która daje mu duchową odporność na uroki oraz zmniejsza jego podatność na czary przeciwników. Aura może służyć tak Rycerzowi jak i wybranej przez niego sojuszniczej postaci.
Właściwości
- Dostępne od 22 poziomu doświadczenia
- Zwiększa ochronę przed urokami
- Zwiększa odporności fizyczne, magiczne
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrona przed urokami | Odporności magiczne | Odporności fizyczne | Czas | Mana | Trudność |
| I | +9% | +11 | +1 | 3 | 30 | 160 |
| II | +15% | +15 | +2 | 3 | 35 | 200 |
| III | +21% | +19 | +6 | 4 | 39 | 240 |
| IV | +27% | +23 | +8 | 4 | 44 | 280 |
| V | +33% | +27 | +10 | 5 | 48 | 320 |
| VI | +39% | +31 | +12 | 5 | 53 | 360 |
| VII | +45% | +35 | +14 | 5 | 57 | 400 |
Poświęcenie
Ofiarność i chęć czynienia dobra jest priorytetem Rycerza, dlatego w momencie zagrożenia wartości nadrzędnych Rycerz, rzuca na siebie urok pozytywny, który obniża jego obronę, wzmacnia za to ataki. Odsłaniając się i odnosząc większe obrażenia, dziesiątkuje wrogów broniąc zasad, za które gotów jest oddać życie.
Właściwości
- Dostępne od 26 poziomu doświadczenia
- Zwiększa obrażenia fizyczne kosztem odporności fizycznych
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia fizyczne | Odporności fizyczne | Czas | Mana | Trudność |
| I | +24% | -2 | 4 | 30 | 120 |
| II | +28% | -10 | 4 | 35 | 150 |
| III | +32% | -18 | 5 | 39 | 180 |
| IV | +36% | -26 | 5 | 44 | 210 |
| V | +40% | -34 | 6 | 48 | 240 |
| VI | +44% | -42 | 6 | 52 | 270 |
| VII | +48% | -50 | 6 | 57 | 300 |
Siła Jedności
Rycerz, wykorzystując swoje naturalne zdolności przywódcze i charyzmę, skupia wokół siebie całą drużynę. Dzięki zapalczywym mowom i okrzykom wznoszonym na polu walki, wśród walczących po swojej stronie wywołuje poczucie jedności, które zwiększa ich zapał i siłę. Postacie pod wpływem siły jedności zadają większe obrażenia oraz są skuteczniejsze.
Właściwości
- Dostępne od 30 poziomu doświadczenia
- Zwiększa obrażenia oraz celność całej drużyny
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Zadawane obrażenia | Skuteczność ataków | Czas | Kondycja | Mana | Trudność |
| I | +2% | +15% | 2 | 15 | 20 | 240 |
| II | +4% | +17% | 2 | 17 | 23 | 300 |
| III | +6% | +19% | 3 | 20 | 26 | 360 |
| IV | +8% | +21% | 3 | 22 | 29 | 420 |
| V | +10% | +23% | 4 | 24 | 32 | 480 |
| VI | +12% | +25% | 4 | 26 | 35 | 540 |
| VII | +14% | +29% | 4 | 29 | 38 | 600 |










