Łucznik: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| Linia 363: | Linia 363: | ||
|} | |} | ||
| − | < | + | == Piach w oczy== |
| + | [[Plik:Piach w oczy.jpg|100px|right|thumb]] | ||
| + | |||
| + | <br> | ||
| + | '''Właściwości''' | ||
| + | |||
| + | * Dostępne od 18 poziomu doświadczenia | ||
| + | * OBR: 1.4* [[Statystyki|Siła]] + 0.6* [[Statystyki|Zręczność]] + broń | ||
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| + | |||
| + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | ||
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Obrażenia | ||
| + | | Szansa trafienia | ||
| + | | Czas | ||
| + | | Obrona i atak dystansowy | ||
| + | | Obrona i atak fizyczny | ||
| + | | Kondycja | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | 30% | ||
| + | | 100% | ||
| + | | 2 | ||
| + | | -30% | ||
| + | | -25% | ||
| + | | 20 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | 33% | ||
| + | | 103% | ||
| + | | 2 | ||
| + | | -34% | ||
| + | | -28% | ||
| + | | 23 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | 35% | ||
| + | | 107% | ||
| + | | 2 | ||
| + | | -38% | ||
| + | | -32% | ||
| + | | 26 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | 37% | ||
| + | | 110% | ||
| + | | 3 | ||
| + | | -42% | ||
| + | | -35% | ||
| + | | 29 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | 40% | ||
| + | | 112% | ||
| + | | 3 | ||
| + | | -46% | ||
| + | | -38% | ||
| + | | 32 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | 45% | ||
| + | | 115% | ||
| + | | 3 | ||
| + | | -50% | ||
| + | | -41% | ||
| + | | 35 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | 55% | ||
| + | | 118% | ||
| + | | 3 | ||
| + | | -55% | ||
| + | | -45% | ||
| + | | 38 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| + | |||
| + | == Strzał strategiczny== | ||
| + | [[Plik:Strzał strategiczny.jpg|100px|right|thumb]] | ||
| + | |||
| + | <br> | ||
| + | '''Właściwości''' | ||
| + | |||
| + | * Dostępne od 22 poziomu doświadczenia | ||
| + | * OBR: 0.7* [[Statystyki|Siła]] + 0.3* [[Statystyki|Zręczność]] + broń | ||
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| + | |||
| + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | ||
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Obrażenia | ||
| + | | Szansa trafienia | ||
| + | | PA | ||
| + | | Zużycie kondycji | ||
| + | | Czas | ||
| + | | Kondycja | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | 80% | ||
| + | | 90% | ||
| + | | -1 | ||
| + | | +15% | ||
| + | | 2 | ||
| + | | 30 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | 85% | ||
| + | | 93% | ||
| + | | -1 | ||
| + | | +20% | ||
| + | | 2 | ||
| + | | 35 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | 90% | ||
| + | | 96% | ||
| + | | -2 | ||
| + | | +20% | ||
| + | | 2 | ||
| + | | 39 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | 95% | ||
| + | | 99% | ||
| + | | -2 | ||
| + | | +25% | ||
| + | | 3 | ||
| + | | 44 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | 100% | ||
| + | | 102% | ||
| + | | -3 | ||
| + | | +25% | ||
| + | | 3 | ||
| + | | 48 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | 105% | ||
| + | | 105% | ||
| + | | -3 | ||
| + | | +30% | ||
| + | | 3 | ||
| + | | 53 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | 115% | ||
| + | | 108% | ||
| + | | -3 | ||
| + | | +35% | ||
| + | | 4 | ||
| + | | 58 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| + | |||
| + | == Lodowa Strzała== | ||
[[Plik:Lodowa strzała.jpg|100px|right|thumb]] | [[Plik:Lodowa strzała.jpg|100px|right|thumb]] | ||
| Linia 438: | Linia 594: | ||
| 4 | | 4 | ||
|- | |- | ||
| − | |} | + | |} |
| + | == Grad Strzał== | ||
| + | [[Plik:Grad strzał.jpg|100px|right|thumb]] | ||
| + | |||
| + | <br> | ||
| + | '''Właściwości''' | ||
| + | * Dostępne od 30 poziomu doświadczenia | ||
| + | * OBR: 0.7* [[Statystyki|Siła]] + 0.3* [[Statystyki|Zręczność]] + broń | ||
| + | * Umiejętność obszarowa | ||
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| + | |||
| + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | ||
| + | |- style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Obrażenia | ||
| + | | Szansa trafienia | ||
| + | | Kondycja | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | 100% | ||
| + | | 90% | ||
| + | | 44 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | 110% | ||
| + | | 92% | ||
| + | | 46 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | 120% | ||
| + | | 94% | ||
| + | | 52 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | 130% | ||
| + | | 96% | ||
| + | | 58 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | 140% | ||
| + | | 98% | ||
| + | | 64 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | 150% | ||
| + | | 100% | ||
| + | | 70 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | 170% | ||
| + | | 102% | ||
| + | | 76 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
== Zatrucie == | == Zatrucie == | ||
Wersja z 15:12, 22 lip 2011
Łucznik - jest to nietypowa profesja. Mimo, iż jest to postać fizyczna to jego specjalnością są ataki dystansowe. Przy pomocy łuku ciska w przeciwnika różnymi strzałami. Dodatkowo prócz zadawania obrażeń łucznicy opanowali także silne debuffy, którymi się wspierają.
Spis treści
Cechy profesji
Zalety
- Całkiem pokaźna liczba debuffów
- Na początku gra się bardzo łatwo (chyba łatwiej się gra tylko MO)
- Atak obszarowy (grad strzał)
- Dobra celność
- Atakuje jako jeden z pierwszych
Wady
- Trzeba zatroszczyć się nie tylko o kondycje, ale i w manę
- Zadaje stosunkowo małe obrażenia
- Później exp samemu staje się męczący
Umiejętności
Precyzyjny strzał
Właściwości
- Dostępne od 2 poziomu doświadczenia
- OBR: 0.7* Siła + 0.3* Zręczność + broń
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa trafienia | Kondycja |
| I | 135% | 105% | 16 |
| II | 140% | 107% | 18 |
| III | 145% | 109% | 21 |
| IV | 150% | 111% | 23 |
| V | 155% | 113% | 26 |
| VI | 160% | 115% | 28 |
| VII | 170% | 117% | 30 |
Twoja Stara
Właściwości
- Dostępne od 5 poziomu doświadczenia
- Drastycznie zmniejsza celnośc zwiększając obrażenia przeciwnika
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Atak każdej strefy (szansa trafienia) | Obrona każdej strefy | Obrażenia | Kondycja | Czas |
| I | -30% | -30% | +20% | 30 | 3 |
| II | -34% | -30% | +22% | 35 | 3 |
| III | -38% | -30% | +24% | 39 | 4 |
| IV | -42% | -30% | +26% | 44 | 4 |
| V | -46% | -30% | +28% | 48 | 5 |
| VI | -50% | -30% | +30% | 53 | 5 |
| VII | -55% | -30% | +30% | 58 | 5 |
Zatruta Strzała
Właściwości
- Dostępne od 8 poziomu doświadczenia
- OBR: 0.7* Siła + 0.3* Zręczność + broń
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa trafienia | Kondycja | Mana | Szansa na zatrucie |
| I | 100% | 100% | 10 | 20 | 70% |
| II | 105% | 103% | 12 | 23 | 74% |
| III | 110% | 106% | 14 | 25 | 78% |
| IV | 115% | 109% | 15 | 29 | 82% |
| V | 120% | 112% | 17 | 32 | 84% |
| VI | 125% | 115% | 19 | 35 | 88% |
| VII | 130% | 118% | 21 | 38 | 98% |
Wyostrzone zmysły
Właściwości
- Dostępne od 12 poziomu doświadczenia
- Zwiększa celność strzałów
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Atak dystansowy (szansa trafienia) | Szansa na obrażenia x2 z Precyzyjnego strzału | Czas | Mana |
| I | +25% | 25% | 3 | 30 |
| II | +30% | 30% | 4 | 35 |
| III | +35% | 35% | 4 | 39 |
| IV | +40% | 40% | 5 | 44 |
| V | +45% | 45% | 5 | 48 |
| VI | +50% | 50% | 5 | 53 |
| VII | +55% | 55% | 6 | 57 |
Ognista Strzała
Właściwości
- Dostępne od 15 poziomu doświadczenia
- OBR: 0.7* Siła + 0.3* Zręczność + broń
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Obrażenia od Podpalenia | Szansa trafienia | Szansa na Podpalenie | Kondycja | Mana | Czas Podpalenia |
| I | 160% | 80% | 100% | 10% | 15 | 10 | 3 |
| II | 170% | 85% | 103% | 12% | 18 | 12 | 3 |
| III | 180% | 90% | 106% | 14% | 20 | 13 | 3 |
| IV | 190% | 95% | 109 | 16% | 22 | 15 | 3 |
| V | 200% | 100% | 112% | 18% | 24 | 16 | 3 |
| VI | 210% | 105% | 116% | 20% | 27 | 18 | 3 |
| VII | 230% | 115% | 116% | 24% | 29 | 19 | 3 |
Piach w oczy
Właściwości
- Dostępne od 18 poziomu doświadczenia
- OBR: 1.4* Siła + 0.6* Zręczność + broń
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa trafienia | Czas | Obrona i atak dystansowy | Obrona i atak fizyczny | Kondycja |
| I | 30% | 100% | 2 | -30% | -25% | 20 |
| II | 33% | 103% | 2 | -34% | -28% | 23 |
| III | 35% | 107% | 2 | -38% | -32% | 26 |
| IV | 37% | 110% | 3 | -42% | -35% | 29 |
| V | 40% | 112% | 3 | -46% | -38% | 32 |
| VI | 45% | 115% | 3 | -50% | -41% | 35 |
| VII | 55% | 118% | 3 | -55% | -45% | 38 |
Strzał strategiczny
Właściwości
- Dostępne od 22 poziomu doświadczenia
- OBR: 0.7* Siła + 0.3* Zręczność + broń
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa trafienia | PA | Zużycie kondycji | Czas | Kondycja |
| I | 80% | 90% | -1 | +15% | 2 | 30 |
| II | 85% | 93% | -1 | +20% | 2 | 35 |
| III | 90% | 96% | -2 | +20% | 2 | 39 |
| IV | 95% | 99% | -2 | +25% | 3 | 44 |
| V | 100% | 102% | -3 | +25% | 3 | 48 |
| VI | 105% | 105% | -3 | +30% | 3 | 53 |
| VII | 115% | 108% | -3 | +35% | 4 | 58 |
Lodowa Strzała
Właściwości
- Dostępne od 26 poziomu doświadczenia
- OBR: 0.7* Siła + 0.3* Zręczność + broń
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa trafienia | Szansa na Aurę Zimna | Kondycja | Mana | Czas | I | 160% | 100% | 10% (PA -1) | 15 | 15 | 3 |
| II | 170% | 103% | 12% (PA -1) | 18 | 18 | 3 | |||||||
| III | 180% | 106% | 14% (PA -2) | 20 | 20 | 3 | |||||||
| IV | 190% | 109 | 16% (PA -2) | 22 | 22 | 3 | |||||||
| V | 200% | 112% | 18% (PA -3) | 24 | 24 | 3 | |||||||
| VI | 210% | 116% | 20% (PA -3) | 27 | 27 | 3 | |||||||
| VII | 230% | 117% | 24% (PA -3) | 29 | 29 | 4 |
Grad Strzał
Właściwości
- Dostępne od 30 poziomu doświadczenia
- OBR: 0.7* Siła + 0.3* Zręczność + broń
- Umiejętność obszarowa
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa trafienia | Kondycja |
| I | 100% | 90% | 44 |
| II | 110% | 92% | 46 |
| III | 120% | 94% | 52 |
| IV | 130% | 96% | 58 |
| V | 140% | 98% | 64 |
| VI | 150% | 100% | 70 |
| VII | 170% | 102% | 76 |
Zatrucie
Właściwości
- Osiągi debuffu na kolejnych poziomach:
| Poziom Um Zatrutej Strzały | Zadawane obrażenia wręcz | Zadawane obrażenia z dystansu | Zadawane obrażenia magiczne | Zużycie zasobów | Czas |
| I | -5% | -8% | -20% | +30% | 3 |
| II | -6% | -10% | -22% | +33% | 3 |
| III | -8% | -12% | -24% | +36% | 4 |
| IV | -9% | -15% | -26% | +39% | 4 |
| V | -11% | -18% | -28% | +42% | 5 |
| VI | -13% | -21% | -31% | +45% | 5 |
| VII | -13% | -21% | -35% | +48% | 5 |










