Strona główna

Z Taern Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lubie to.jpg
Flaga ang.jpg

ENGLISH WIKILogo-TAERN kolorowe-nowe3.jpg

The Pride of Taern

Logo-TAERN kolorowe.jpg
Taern to gra MMORPG wykonana w technologii flash, lecz w przeciwieństwie do prostych gier "fleszówek" jest bardzo rozbudowana. Bez przerwy produkowane są nowe lokacje, potwory, bossy, zlecenia, zadania, kampanie, przedmioty i wiele innych rzeczy - często jednorazowych pomysłów mających na celu urozmaicenie rozgrywki (np. system zwierzątek, czy gildie).

Dlaczego Taern zasługuje na uwagę?

 • Świetny, innowacyjny system walki.
 • Niebanalne questy, które wprowadzają w fabułę i klimat świata.
 • Wciągający wątek główny.
 • Znakomita grafika, przypominająca legendarne gry RPG typu Baldur's Gate, czy Icewind Dale.
 • Zachowany ogólny sens rozgrywki - pogodzona mechanika z fabułą.
 • Zgrana i lubiana ekipa adminów.
 • Pomocni Gracze.
 • Częste eventy.
 • Przy wprowadzaniu zmian uwzględniana jest opinia graczy.
 • Prosty i szybki dostęp do pomocy ze strony członków zespołu gry.
 • Dbanie o wysoki poziom kultury na czacie.
 • Muzyka i wspaniałe dźwięki dopasowujące się do otoczenia.
 • Bardzo rozbudowany system gildii.

Jak rozpocząć przygodę z The Pride of Taern?

Luczniczka.jpg

To proste ponieważ grać można przy użyciu dowolnej przeglądarki internetowej z flashplayer, bez konieczności pobierania czegokolwiek. Wystarczy wejść na stronę The Pride of Taern. Alternatywnie można pobrać klienta gry, tzw. launcher ze strony Launcher. Następnie należy dokonać rejestracji konta poprzez odpowiednie uzupełnienie wymaganych pól. Kolejnym krokiem jest stworzenie postaci (można posiadać dowolną liczbę postaci na koncie). Po dobraniu serwera, wyglądu postaci, profesji i statystyk przenosimy się do pierwszej lokacji zwanej Prologiem. Twórcy zadbali, by już od początku nie zabrakło nam wrażeń i zadań do wykonania.

 • Wymagania: Przeglądarka internetowa + zainstalowany Flash Player / zainstalowany klient (wersja na Windows).

Wiki Taern

Wiła.jpg
Wiki Taern jest oficjalną stroną poświęconą grze The Pride of Taern i jako taka stanowi jej nieodłączny element, dlatego można wymieniać się linkami z wiki wewnątrz gry bez obawy o ukaranie (o ile treści zawarte na stronie są zgodne z regulaminem gry i wiki). Żaden z członków administracji NIGDY nie poprosi Cię o podania hasła i loginu ani do strony Wiki, ani do gry. Na stronie Wiki nie będą też umieszczane żadne materiały wymagające ich pobierania.


Masz pytania? Znalazłeś błędną informację lub literówkę w zabezpieczonej strefie? Masz pomysły na rozwój i modernizację strony? Znalazłeś na stronie wiki treści niezgodne z jej regulaminem? A może chciałbyś pomóc w tworzeniu strony? Skontaktuj się z jednym z administratorów.

Aktualni administratorzy: Szymdaro

Spis treści:
Zobacz także:


Podręczny słowniczek


Właścicielem serwisu internetowego taern.pl jest firma Whitemoon System Krzysztof Danilewicz, z siedzibą ul. Igielna 15 50-117 Wrocław, NIP: 897-169-52-62, REGON: 020740661

Elementy gry


Pierwsze kroki Rodzaje Postaci, ich umiejętności i statystyki
Worek z kotem.jpg
Zaczynając naszą przygodę z The Pride of Taern należy mieć na uwadze to, że gra jest dość wymagająca. Dla ułatwienia wiele porad i przydatnych informacji dla początkujących graczy zawarliśmy w następujących tematach: Podstawowe informacje, Tip of a day, FAQ, Tabela expa.
MO.jpg
Tworząc każdą nową postać musimy wybrać dla niej jedna z siedmiu profesji: Barbarzyńca, Rycerz, Sheed, Druid, Mag Ognia, Łucznik, VooDoo, każda z nich posiada 9 unikalnych umiejętności. Przed wyborem dobrze jest się zapoznać z cechami interesujących nas klas, gdyż wybór innej profesji będzie możliwy dopiero przy stworzeniu kolejnej postaci.


Krainy Modyfikacja sprzętu
Mapa do krzyżaka.jpg
Wędrówka przez świat Taernu oznacza eksplorowanie wielu map. Ułatwi nam to fakt, że możliwość przechodzenia na kolejną mapę nie jest ograniczona poziomem postaci, a jedynie siłą znajdujących się tam potworów. Główne lokacje to Wybrzeża Haligardu, Wyspa, Południowe Alaril, Las Koldów, Góry Koldów, Las Orków, Wąwóz Zakręt, Masyw Dmorther, Beirn.
Młoteczek i dłuto.jpg
W sprzęcie można dokonywać różnego rodzaju modyfikacji. Wymagają one zazwyczaj określonych składników, które należy kupić, lub wytworzyć. Obecnie dostępne modyfikacje to: Ulepszanie sprzętu, Zmiana Wyglądu i koloru, Przetapianie rzadkich przedmiotów, Ładowanie ekwipunku. Jeśli posiadamy wszystkie niezbędne składniki należy udać się z nimi do Kowala Woberga w Trentis, Zohara w Alarilu, Borghildy w Kemenak w Górach Koldów lub do Kowala Versteina w Beirn aby z ich pomocą zmodyfikować sprzęt.


NPC Questy
Matka.PNG
NPC - (ang. non-player character) Bohater niezależny. Można ich znaleźć w wielu miejscach w Taernie, wielu z nich daje nam questy, zlecenia oraz wykonuje flasze ulepszeń i inhibitory
Zadania.Jpeg
Zadania, które dostajemy od bohaterów niezależnych. Zwykle za wykonanie zadania jest wysoka nagroda, a zadania są długie i często do ich wykonania potrzeba grupy przyjaciół. Zadania różnią się od zleceń tym, że posiadają rozbudowaną fabułę. Bez czytania ze zrozumieniem dialogów i opisów, można wpaść w kłopoty, lub po prostu zepsuć questa, nie dostając nagrody.


Zlecenia Pety
Zadania.Jpeg
Zlecenia - małe, krótkie i przyjemne. Krótsza forma zadań, polegająca na zabiciu określonej ilości przeciwników, zabiciu konkretnej grupy, znalezieniu odpowiedniej skrzyni, bądź zdobyciu pewnych materiałów w określonym czasie - zwykle 30 minut. Czasu musi nam starczyć również na powrót do enpeca, który zlecił nam zadanie. Każde zlecenie daje nam pewną ilość (losowaną na podstawie odpowiedniej liczby) złota i doświadczenia, lub przydatny przedmiot, a żeby wziąć kolejne musimy poczekać zwykle 15 minut (obecnie wyjątek: Grizzly - 10min).
Zito.jpg
Pet - petem nazywany jest każdy zwierzak, walczący u naszego boku. Choć nie mamy nad nim kontroli, to jego towarzystwo stanowi niebywałą pomoc, zwłaszcza, gdy przeciwnik okaże się nieco silniejszy niż oczekiwaliśmy. Aby wejść w posiadanie zwierzaka należy zakupić go od jednego z treserów i tam też należy go szukać w przypadku jego śmierci.


Potwory Przedmioty Legendarne
Szkielet.jpg

Potwory (moby) - to ogólne określenie głównych przeciwników znajdujących się w Taernie. Oprócz zwykłych potworów występują bossy, czempioni, oraz przeciwnicy questowi.

Allenor.jpg
Przedmioty Legendarne - to rzadko spotykane przedmioty, dające temu, kto je nosi dużą moc i niekiedy dodatkowe bonusy. Dzielą się na Rzadkie Przedmioty, Sety i Przedmioty Epickie. Można je wydropić z bossów i czempionów.


Surowce Gildie
Wywar Ziolowy.jpeg
Ulepszanie sprzętu wymaga flasz oraz inhibitorów. Aby wykonać te przedmioty potrzebujemy różnego rodzaju surowców. Naturalnych i przerobionych. Surowce otrzymać można poprzez zbieractwo, wymianę, wykonywanie zleceń, drop z mobów, a także zakup u NPC.
G.jpeg
Nawet najsilniejszy wojownik nie ma szans, przeciwko całej armii chłopów, dlatego ważnym jest, by nie tułać się samemu po świecie, lecz gromadzić się i wraz ze współtowarzyszami stawiać czoła przeciwnościom losu. Od zawsze wiadomo, że w grupie raźniej i bezpieczniej, o czym można się także przekonać w świecie Taernu.


Wiła w Święta
Łuczniczka Wielkanocna


Pajacyk banner.JPG