Pety: Różnice pomiędzy wersjami

Z Taern Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 43: Linia 43:
  
 
==Wataha==
 
==Wataha==
Wataha to specyficzna umiejętność dostępna w pierwszej zakładce, która umożliwia korzystanie z kilku petów na raz. Szczegóły skilla dostępne są [[Umiejętności_dostępne_dla_wszystkich_postaci#Wataha|tutaj]]. Należy również pamiętać, iż korzystanie z tego skilla ma swoje zalety, ale dla zachowania równowagi i wartości gry w party, wprowadzone zostały rozwiązania wyrównujące balans w grze pomiędzy grą z watahą a grą z innymi graczami. O szczegółach przeczytać można na innej stronie - '''[[Wataha_a_drop|Wataha a drop]]'''.
+
Wataha to specyficzna umiejętność dostępna w pierwszej zakładce, która umożliwia korzystanie z kilku petów na raz. Jej szczegóły i zasady zdobywania kolejnych poziomów dostępne są [[Umiejętności_dostępne_dla_wszystkich_postaci#Wataha|tutaj]]. Należy również pamiętać, iż korzystanie z tej umiejętności ma swoje zalety, ale dla zachowania równowagi i wartości gry w party, wprowadzone zostały rozwiązania wyrównujące balans w grze pomiędzy grą z watahą a grą z innymi graczami. O szczegółach przeczytać można na innej stronie - '''[[Wataha_a_drop|Wataha a drop]]'''.
 
 
  
 
==Spis petów - ich zakup i właściwości==
 
==Spis petów - ich zakup i właściwości==

Wersja z 00:37, 13 lut 2017

Pety - towarzysze i pomocnicy w walce z wszelkimi przeciwnikami, z którymi będziemy mieli okazje się zmierzyć. O tym jak to jest posiadać peta dowiemy się już w prologu, gdy pod naszą opiekę zostanie oddany Zito (pies), a następnie po ucieczce z Taernu, wraz z rozwojem naszej postaci będziemy mieli możliwość wejść w posiadanie coraz silniejszych petów i choć ze względu na brak wprawy gracza i możliwości przewidywania i dopasowywania strategii w trakcie walki z pewnością nie raz wybroni nas on przed śmiercią.

Pety - ustawienia

 • Aktywacja / dezaktywacja peta - dokonamy tych czynności klikając na kropkę, znajdującą się w górnej części ekranu przy ikonce pokazującej naszego peta. Zielona kropka - pet weźmie udział w naszych walkach, Czerwona kropka - pet jest zdezaktywowany.
 • Zmiana nazwy - Klikamy na ikonkę peta w górnej części ekranu, po czym zmieniamy domyślną nazwę peta i klikamy przycisk "zapisz"(zielona nazwa w górnej części okna ustawień peta).
 • Ucieczka - Klikamy na ikonkę peta w górnej części ekranu, a następnie w dolnej części okna ustawień peta dostosowujemy ilość PŻ i klikając przycisk "zapisz". Dzięki temu po spadku ilości PŻ u naszego peta poniżej określonej wartości w następnej turze ucieknie on z pola walki. Pet zastosuje ucieczkę w kolejnej turze również w przypadku śmierci, lub ucieczki gracza.
 • Opuszczenie grupy - Możliwe jest wyrzucenie naszego zwierzaka z grupy, należy jednak pamiętać, że możliwość jego darmowego odzyskania będziemy mieli tylko u tego tresera, u którego pet został zakupiony. Wyjątkiem są sklepy premium; po aktywacji tej opcji gracz może przez 7 dni odbierać pety u dowolnego tresera.


Śmierć peta

Śmierć peta może nastąpić w następujących przypadkach:

 • Zwyczajna śmierć podczas walki (nawet pomimo ustawienia ucieczki od określonej ilości PŻ pet może zginąć, o ile nie zdązy danej ucieczki zastosować).
 • Gdy pet nie zdąży uciec po ucieczce, lub śmierci gracza.
 • Śmierć z głodu (dotyczy wyłącznie petów gildyjnych

Jak uchronić peta przed zgonem?

 • Dezaktywując go (kliknięcie kropki w górnej części ekranu, aby stała się czerwona), przez co pet nie weźmie udziału w naszych walkach.
 • Ustawiając petowi ucieczkę po spadku ilości PŻ poniżej określonej wartości (w oknie ustawień peta). Należy jednak pamiętać, że pet może zostać zabity nim zdąży uciec.
 • Wpłacając jedzenie do gildii na utrzymanie peta (dotyczy wyłącznie petów gildyjnych).

Zdobywanie doświadczenia i poziomów

Niektóre pety mają możliwość zdobywania doświadczenia podczas walki, a co za tym idzie zwiększają swoje poziomy i ilość statystyk.

 • Pety zdobywają doświadczenie w walkach i podczas wykonywania niektórych zleceń i daily questów.
 • Pet dostaje doświadczenie w przypadku użycia specjalnych przedmiotów takich jak kamienie Tresera lub Eteryczne lampy.
 • Pet dostaje bonus doświadczenia z konta premium.
 • Śmierć peta zabiera mu część doświadczenia.
 • Pet awansując na wyższe poziomy dostaje dodatkowe punkty statystyk, które zostają rozdane automatycznie (petowi nigdy nie zwiększa się ilość many i kondycji).


Ekwipunek dla petów

Niektóre pety mogą zostać ubrane w specjalne przedmioty, zwiększające ich odporności i ilość statystyk. Sprzęt dla petów posiada swoje odpowiedniki zarówno w postaci rarów, jak i zwykłych przedmiotów. Zwykłe przedmioty możemy zakupić w specjalnych sklepikach, które prowadzą: Handlarz Niewolników, Fleghrum, Rock Ollon oraz Kimerul Mag.

W ekwipunku dla petów możemy wyróżnić opaski, pancerze i ryngrafy. Obecnie tylko ryngrafy występują w wersjach psycho i są to:

 • Husarion, dzięki któremu nasz zwierzak przejdzie w agresywny tryb walki
 • Basteja, dzięki której pet zacznie się lepiej bronić

W odróżnieniu od psychorarów przeznaczonych dla graczy, powyższe ryngrafy obecnie nie posiadają możliwości expienia. Należy również dodać, że pet posiada bazowo jedynie 3 wolne sloty na ekwipunek dla zwierzaka: 2 na opaski i 1 na pancerz. Miejsce na ryngraf jest zablokowane; aby uzyskać możliwość ubierania obróż dla peta, gracz powinien wykonać questa Obroża dla Peta u Tresera Pitera.

Aby ubrać ekwipunek dla peta, gracz powinien kliknąć na wizerunek zwierzaka. W przypadku rarów, aby dany przedmiot mógł zostać ubrany należy go w pierwszej kolejności naprawić. Ekwipunek dla zwierzaków może być również modyfikowany.


Wataha

Wataha to specyficzna umiejętność dostępna w pierwszej zakładce, która umożliwia korzystanie z kilku petów na raz. Jej szczegóły i zasady zdobywania kolejnych poziomów dostępne są tutaj. Należy również pamiętać, iż korzystanie z tej umiejętności ma swoje zalety, ale dla zachowania równowagi i wartości gry w party, wprowadzone zostały rozwiązania wyrównujące balans w grze pomiędzy grą z watahą a grą z innymi graczami. O szczegółach przeczytać można na innej stronie - Wataha a drop.

Spis petów - ich zakup i właściwości

Pety questowe

Są to pety jednorazowe, można je otrzymać tylko podczas określonych questów. Gdy umrą przepadają na dobre i nie da się ich odzyskać.

Pety gildyjne

O petach Gildyjnych przeczytać można na innej stronie - Pety Gildyjne

Pety jednorazowe

O petach jednorazowych przeczytać można na innej stronie - Pety jednorazowe

Pety recepturowe

O petach recepturowych przeczytać można na innej stronie - Pety recepturowe

Pety specjalne

O petach specjalnych przeczytać można na innej stronie - Pety specjalne

Powrót na stronę główną