Barbarzyńca: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| Linia 20: | Linia 20: | ||
== Dynka == | == Dynka == | ||
[[Plik:Dynka.jpg|100px|right|thumb]] | [[Plik:Dynka.jpg|100px|right|thumb]] | ||
| − | |||
<br> | <br> | ||
| Linia 101: | Linia 100: | ||
[[Plik:Dwuręczny.jpg|right|thumb|100px]] | [[Plik:Dwuręczny.jpg|right|thumb|100px]] | ||
* Dostępne od 5 poziomu doświadczenia | * Dostępne od 5 poziomu doświadczenia | ||
| − | * OBR: 0.8 * [[Statystyki|Siła]] + 0.2 * [[Statystyki|Zręczność]] | + | * OBR: 0.8 * [[Statystyki|Siła]] + 0.2 * [[Statystyki|Zręczność]] + broń |
* Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| Linia 277: | Linia 276: | ||
| 29 | | 29 | ||
| 55 | | 55 | ||
| + | |} | ||
== Gryzienie == | == Gryzienie == | ||
[[Plik:Gryzienie.jpg|right|thumb|100px]] | [[Plik:Gryzienie.jpg|right|thumb|100px]] | ||
* Dostępne od 15 poziomu doświadczenia | * Dostępne od 15 poziomu doświadczenia | ||
| − | * OBR: 1. * [[Statystyki|Siła]] + 1.0 * [[Statystyki|Zręczność]] | + | * OBR: 1.0 * [[Statystyki|Siła]] + 1.0 * [[Statystyki|Zręczność]] |
* Powoduje krwawienie | * Powoduje krwawienie | ||
* Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | ||
| − | |- | + | |-style="background-color:Khaki" |
| Poziom Um | | Poziom Um | ||
| Obrażenia | | Obrażenia | ||
| Linia 326: | Linia 326: | ||
| 118% | | 118% | ||
| 34 | | 34 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| + | |||
| + | == Furia == | ||
| + | [[Plik:Furia.jpg|right|thumb|100px]] | ||
| + | * Dostępne od 18 poziomu doświadczenia | ||
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| + | |||
| + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | ||
| + | |-style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Obrażenia wręcz i dystansowe: | ||
| + | | Szansa trafienia wręcz i z dystansu | ||
| + | | Czas | ||
| + | | Mana | ||
| + | | Kondycja | ||
| + | | Trudność | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | +30% | ||
| + | | -10% | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 10 | ||
| + | | 10 | ||
| + | | 85 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | +34% | ||
| + | | -12% | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 12 | ||
| + | | 12 | ||
| + | | 80 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | +38% | ||
| + | | -14% | ||
| + | | 6 | ||
| + | | 14 | ||
| + | | 14 | ||
| + | | 75 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | +42% | ||
| + | | -16% | ||
| + | | 6 | ||
| + | | 15 | ||
| + | | 15 | ||
| + | | 70 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | +46% | ||
| + | | -18% | ||
| + | | 7 | ||
| + | | 17 | ||
| + | | 17 | ||
| + | | 65 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | +50% | ||
| + | | -20% | ||
| + | | 7 | ||
| + | | 18 | ||
| + | | 18 | ||
| + | | 60 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | +55% | ||
| + | | -22% | ||
| + | | 7 | ||
| + | | 20 | ||
| + | | 20 | ||
| + | | 55 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| + | |||
| + | == Zakażenie == | ||
| + | [[Plik:Zakażenie.jpg|right|thumb|100px]] | ||
| + | * Dostępne od 22 poziomu doświadczenia | ||
| + | * OBR: 0.5 [[Statystyki|Siła]] + 0.3 [[Statystyki|Wiedza]] | ||
| + | * Powoduje utratę HP co turę | ||
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| + | |||
| + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | ||
| + | |-style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Obrażenia | ||
| + | | Szansa trafienia | ||
| + | | Czas trwania | ||
| + | | Mana | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | 90% | ||
| + | | 100% | ||
| + | | 6 | ||
| + | | 20 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | 95% | ||
| + | | 103% | ||
| + | | 6 | ||
| + | | 23 | ||
| + | |- | ||
| + | |III | ||
| + | | 100% | ||
| + | | 106% | ||
| + | | 6 | ||
| + | | 26 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | 110% | ||
| + | | 109% | ||
| + | | 6 | ||
| + | | 29 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | 120% | ||
| + | | 112% | ||
| + | | 6 | ||
| + | | 32 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | 130% | ||
| + | | 115% | ||
| + | | 6 | ||
| + | | 35 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | 140% | ||
| + | | 120% | ||
| + | | 6 | ||
| + | | 38 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| + | |||
| + | == Ryk == | ||
| + | [[Plik:Ryk.jpg|right|thumb|100px]] | ||
| + | * Dostępne od 26 poziomu doświadczenia | ||
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| + | |||
| + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | ||
| + | |-style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Skuteczność ataków | ||
| + | | Skuteczność obrony | ||
| + | | Czas | ||
| + | | Kondycja | ||
| + | | Mana | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | -15% | ||
| + | | -15% | ||
| + | | 3 | ||
| + | | 20 | ||
| + | | 20 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | -18% | ||
| + | | -18% | ||
| + | | 3 | ||
| + | | 23 | ||
| + | | 23 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | -21% | ||
| + | | -21% | ||
| + | | 4 | ||
| + | | 26 | ||
| + | | 26 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | -24% | ||
| + | | -24% | ||
| + | | 4 | ||
| + | | 29 | ||
| + | | 29 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | -27% | ||
| + | | -27% | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 32 | ||
| + | | 32 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | -30% | ||
| + | | -30% | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 35 | ||
| + | | 35 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | -35% | ||
| + | | -35% | ||
| + | | 5 | ||
| + | | 37 | ||
| + | | 37 | ||
| + | |- | ||
| + | |} | ||
| + | |||
| + | == Krytyczne == | ||
| + | [[Plik:Krytyczne.jpg|right|thumb|100px]] | ||
| + | * Dostępne od 15 poziomu doświadczenia | ||
| + | * OBR: 0.8 * [[Statystyki|Siła]] + 0.2 * [[Statystyki|Zręczność]] + broń | ||
| + | * Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach: | ||
| + | |||
| + | {| class="wikitable" style="text-align:center; width: 50%; background-color:LemonChiffon" | ||
| + | |-style="background-color:Khaki" | ||
| + | | Poziom Um | ||
| + | | Obrażenia | ||
| + | | Szansa trafienia | ||
| + | | Kondycja | ||
| + | |- | ||
| + | | I | ||
| + | | 220% | ||
| + | | 90% | ||
| + | | 30 | ||
| + | |- | ||
| + | | II | ||
| + | | 235% | ||
| + | | 93% | ||
| + | | 35 | ||
| + | |- | ||
| + | | III | ||
| + | | 250% | ||
| + | | 97% | ||
| + | | 39 | ||
| + | |- | ||
| + | | IV | ||
| + | | 265% | ||
| + | | 100% | ||
| + | | 44 | ||
| + | |- | ||
| + | | V | ||
| + | | 280% | ||
| + | | 103% | ||
| + | | 48 | ||
| + | |- | ||
| + | | VI | ||
| + | | 300% | ||
| + | | 107% | ||
| + | | 53 | ||
| + | |- | ||
| + | | VII | ||
| + | | 320% | ||
| + | | 110% | ||
| + | | 57 | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Wersja z 12:28, 20 lip 2011
Plik:Barbarzyńca.jpg
100px
Barbarzyńca - Klasa postaci oparta o brutalną siłę. Barbarzyńca najlepiej posługuje się bronią dwuręczną i dobrze czuje się w zwarciu zadając przeciwnikom śmiertelne ciosy.
Spis treści
Cechy profesji
Zalety
- Ogromne obrażenia,
- Dość łatwo się expi,
- Przydatny na bossy (Taran, Gruboskórność).
Wady
- Ogromne zużycie kondycji,
- Średnia celność.
Umiejętności
Dynka
Właściwości
- Dostępne od 2 poziomu doświadczenia
- OBR: 1.2 * Siła + 0.8 * Zręczność
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa Trafienia | Szansa obrony wręcz | Czas Trwania | Kondycja | Jednorazowo wzmaga krwawienie o |
| I | 100% | 125% | -12% | 2 | 12 | 40% |
| II | 110% | 130% | -14% | 2 | 14 | 40% |
| III | 120% | 130% | -16% | 2 | 16 | 40% |
| IV | 130% | 140% | -18% | 2 | 17 | 40% |
| V | 140% | 145% | -20% | 2 | 19 | 40% |
| VI | 150% | 150% | -22% | 2 | 21 | 40% |
| VII | 165% | 155% | -25% | 2 | 23 | 40% |
Atak dwuręczny
- Dostępne od 5 poziomu doświadczenia
- OBR: 0.8 * Siła + 0.2 * Zręczność + broń
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa trafienia | Kondycja |
| I | 155% | 95% | 17 |
| II | 170% | 98% | 20 |
| III | 185% | 101% | 22 |
| IV | 200% | 104% | 25 |
| V | 215% | 107% | 27 |
| VI | 230% | 112% | 30 |
| VII | 250% | 117% | 32 |
Taran
- Dostępne od 8 poziomu doświadczenia
- OBR: 1.2 * Siła + 0.8 * Zręczność
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa trafienia | Kondycja | PA | Czas |
| I | 80% | 100% | 17 | -1 | 2 |
| II | 85% | 105% | 20 | -2 | 2 |
| III | 95% | 110% | 22 | -2 | 2 |
| IV | 100% | 115% | 25 | -2 | 3 |
| V | 105% | 120% | 27 | -3 | 3 |
| VI | 115% | 125% | 30 | -3 | 3 |
| VII | 115% | 125% | 32 | -4 | 3 |
Gruboskórność
- Dostępne od 12 poziomu doświadczenia
- Działa na całą drużynę
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Odporność na obrażenia | Czas | Mana | Kondycja | Trudność |
| I | +20% | 3 | 40 | 15 | 85 |
| II | 22% | 3 | 46 | 17 | 80 |
| III | 24% | 4 | 52 | 20 | 75 |
| IV | 26% | 4 | 58 | 22 | 70 |
| V | 28% | 5 | 64 | 24 | 65 |
| VI | 32% | 5 | 70 | 26 | 60 |
| VII | 38% | 5 | 79 | 29 | 55 |
Gryzienie
- Dostępne od 15 poziomu doświadczenia
- OBR: 1.0 * Siła + 1.0 * Zręczność
- Powoduje krwawienie
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa trafienia | Kondycja |
| I | 90% | 100% | 18 |
| II | 95% | 103% | 21 |
| III | 100% | 106% | 23 |
| IV | 110% | 109% | 26 |
| V | 120% | 112% | 29 |
| VI | 130% | 115% | 32 |
| VII | 140% | 118% | 34 |
Furia
- Dostępne od 18 poziomu doświadczenia
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia wręcz i dystansowe: | Szansa trafienia wręcz i z dystansu | Czas | Mana | Kondycja | Trudność |
| I | +30% | -10% | 5 | 10 | 10 | 85 |
| II | +34% | -12% | 5 | 12 | 12 | 80 |
| III | +38% | -14% | 6 | 14 | 14 | 75 |
| IV | +42% | -16% | 6 | 15 | 15 | 70 |
| V | +46% | -18% | 7 | 17 | 17 | 65 |
| VI | +50% | -20% | 7 | 18 | 18 | 60 |
| VII | +55% | -22% | 7 | 20 | 20 | 55 |
Zakażenie
- Dostępne od 22 poziomu doświadczenia
- OBR: 0.5 Siła + 0.3 Wiedza
- Powoduje utratę HP co turę
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa trafienia | Czas trwania | Mana |
| I | 90% | 100% | 6 | 20 |
| II | 95% | 103% | 6 | 23 |
| III | 100% | 106% | 6 | 26 |
| IV | 110% | 109% | 6 | 29 |
| V | 120% | 112% | 6 | 32 |
| VI | 130% | 115% | 6 | 35 |
| VII | 140% | 120% | 6 | 38 |
Ryk
- Dostępne od 26 poziomu doświadczenia
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Skuteczność ataków | Skuteczność obrony | Czas | Kondycja | Mana |
| I | -15% | -15% | 3 | 20 | 20 |
| II | -18% | -18% | 3 | 23 | 23 |
| III | -21% | -21% | 4 | 26 | 26 |
| IV | -24% | -24% | 4 | 29 | 29 |
| V | -27% | -27% | 5 | 32 | 32 |
| VI | -30% | -30% | 5 | 35 | 35 |
| VII | -35% | -35% | 5 | 37 | 37 |
Krytyczne
- Dostępne od 15 poziomu doświadczenia
- OBR: 0.8 * Siła + 0.2 * Zręczność + broń
- Osiągi umiejętności na kolejnych poziomach:
| Poziom Um | Obrażenia | Szansa trafienia | Kondycja |
| I | 220% | 90% | 30 |
| II | 235% | 93% | 35 |
| III | 250% | 97% | 39 |
| IV | 265% | 100% | 44 |
| V | 280% | 103% | 48 |
| VI | 300% | 107% | 53 |
| VII | 320% | 110% | 57 |









