Pety

Z Taern Wiki

Pety - towarzysze i pomocnicy w walce z wszelkimi przeciwnikami, z którymi będziemy mieli okazje się zmierzyć. O tym jak to jest posiadać peta dowiemy się już w prologu, gdy pod naszą opiekę zostanie oddany Zito (pies), a następnie po ucieczce z Taernu, wraz z rozwojem naszej postaci będziemy mieli możliwość wejść w posiadanie coraz silniejszych petów i choć ze względu na brak inteligencji gracza i możliwości przewidywania i dopasowywania strategii w trakcie walki z pewnością nie raz wybroni nas on przed śmiercią.

Spis treści

Pety - ustawienia

 • Aktywacja / dezaktywacja peta - dokonamy tych czynności klikając na kropkę, znajdującą się w górnej części ekranu przy ikonce pokazującej naszego peta. Zielona kropka - pet weźmie udział w naszych walkach, Czerwona kropka - pet jest zdezaktywowany.
 • Zmiana nazwy - Klikamy na ikonkę peta w górnej części ekranu, po czym zmieniamy domyślną nazwę peta i klikamy przycisk "zapisz"(zielona nazwa w górnej części okna ustawień peta).
 • Ucieczka - Klikamy na ikonkę peta w górnej części ekranu, a następnie w dolnej części okna ustawień peta dostosowujemy ilość PŻ i klikając przycisk "zapisz". Dzięki temu po spadku ilości PŻ u naszego peta poniżej określonej wartości w następnej turze ucieknie on z pola walki. Pet zastosuje ucieczkę w kolejnej turze również w przypadku śmierci, lub ucieczki gracza.
 • Opuszczenie grupy - Możliwe jest wyrzucenie naszego zwierzaka z grupy, należy jednak pamiętać, że możliwość jego darmowego odzyskania będziemy mieli tylko u tego tresera, u którego pet został zakupiony.

Śmierć peta

Śmierć peta może nastąpić w następujących przypadkach:

 • Zwyczajna śmierć podczas walki (nawet pomimo ustawienia ucieczki od określonej ilości PŻ pet może zginąć, o ile nie zdązy danej ucieczki zastosować).
 • Gdy pet nie zdąży uciec po ucieczce, lub śmierci gracza.

Jak uchronić peta przed zgonem?

 • Dezaktywując go (kliknięcie kropki w górnej części ekranu, aby stała się czerwona), przez co pet nie weźmie udziału w naszych walkach.
 • Ustawiając petowi ucieczkę po spadku ilości PŻ poniżej określonej wartości (w oknie ustawień peta). Należy jednak pamiętać, że pet może zostać zabity nim zdąży uciec.

Zdobywanie doświadczenia i poziomów

Niektóre pety mają możliwość zdobywania doświadczenia podczas walki, a co za tym idzie zwiększają swoje poziomy i ilość statystyk.

 • Pety zdobywają doświadczenie w walkach, nie zdobywają go za zlecenia i zadania.
 • Śmierć peta zabiera mu część doświadczenia.
 • Pet awansując na wyższe poziomy dostaje dodatkowe punkty statystyk, które zostają rozdane automatycznie (petowi nigdy nie zwiększa się ilość many i kondycji).
 • Pet dostaje bonus doświadczenia z konta premium.

Spis petów - ich zakup i właściwości

Pety questowe

Są to pety jednorazowe, można je otrzymać tylko podczas określonych questów. Gdy umrą przepadają na dobre i nie da się ich odzyskać.

Pety gildyjne

O petach Gildyjnych przeczytać można na innej stronie - Pety Gildyjne

Pety jednorazowe

O petach jednorazowych przeczytać można na innej stronie - Pety jednorazowe

Pety recepturowe

O petach recepturowych przeczytać można na innej stronie - Pety recepturowe

Pety specjalne

O petach specjalnych przeczytać można na innej stronie - Pety specjalne

Powrót na stronę główną